Міжнародний університет фінансів розпочинає програму науково-дослідної співпраці з Міністерством економічного розвитку і торгівлі

Міжнародний університет фінансів став одним із українських вишів, які уклали з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України Меморандум про співробітництво за проектом «Синергія знань, досвіду та креативності заради майбутнього».
3 червня під час зустрічі Першого віце-прем’єр-міністра Степана Кубіва з ректорами провідних університетів України Меморандум про співробітництво від імені університету підписала ректор Міжнародного університету фінансів професор Любов Смоляр.

Мета проекту – створити майданчик для співпраці Міністерства з університетською наукою у сфері економіки та державних фінансів, а також підвищення ефективності роботи Міністерства, створення кадрового резерву і забезпечення можливостей для студентів здобути відповідний досвід.
Партнерські відносини між Мінекономрозвитку та університетом будуть забезпечувати простір креативним ідеям, дослідженню великих та складних проблем, а також підтримувати студентів і створювати для них майбутні можливості для працевлаштування.

Для досягнення поставленої мети учасники підписання домовилися про можливість створення при Мінекономрозвитку координаційної групи та спільного комітету експертів для оцінювання досліджень. До їхнього складу входитимуть представники Мінекономрозвитку та ЗВО, які будуть брати участь у проекті.

Згідно з умовами проекту, щовесни Міністерство буде ініціювати та спрямовувати запрошення університетам для участі у проекті. Тематика досліджень буде публікуватися на сайті Міністерства та в соціальних мережах.

Роботи виконуватимуться як окремими дослідниками, так і групами студентів, разом із викладачами, аспірантами, у форматі курсових, дипломних робіт, а також наукових студентських досліджень.
З боку Мінекономрозвитку для зворотного зв’язку будуть визначені ментори, що взаємодіятимуть з університетами. При цьому студенти-дослідники та викладачі матимуть змогу брати участь у зустрічах, робочих нарадах та інших заходах, які належать до повноважень Міністерства. Понад те, студенти, які залучатимуться до досліджень, зможуть проходити в Мінекономрозвитку переддипломну практику. Студенти презентуватимуть свої наукові роботи спеціально створеній комісії, до складу якої можуть бути запрошені представники бізнесу та державних інституцій. Результати кращих аналітичних досліджень будуть оприлюднюватися на офіційному сайті Мінекономрозвитку й під час організованих ним публічних заходів. У свою чергу, заклади вищої освіти матимуть можливість використовувати матеріали та результати наукових досліджень у лекційних курсах.
Отже, така програма є чудовим засобом для створення надзвичайних можливостей для навчання наших студентів та аспірантів.

Окрім Міжнародного університету фінансів такі ж Меморандуми підписали КПІ ім. Ігоря Сікорського, Київський національний університет імені Тараса Шевченка.


Міжнародний університет фінансів, як співорганізатор, взяв участь у Першому Міжнародному Форумі «Креативні індустрії. Українська модель»

4-15 травня у Національному центрі театрального мистецтва імені Леся Курбаса відбувся Перший Міжнародний Форум «Креативні індустрії. Українська модель». МУФ взяв участь як співорганізатор Форуму. Спікерами Форуму були провідні фахівці Академії наук України, Міністерства культури України, Українського культурного фонду, КНУ імені Тараса Шевченка. Від Міжнародного університету фінансів спікером була проректор з наукової та міжнародної діяльності, професор Ольга Іляш.

Активну участь у Форумі від Міжнародного університету фінансів прийняли завідувач кафедри менеджменту та інновацій, д.е.н. Дарія Дорошкевич, доцент кафедри фінансів Ольга Михайлик та студенти МУФ як вітчизняні, так іноземні (Руанда).

Тетяна Литвак, студентка Міжнародного університет фінансів у своїй доповіді наголосила на проблемі безробіття внаслідок цифронізації економіки. До 800 млн робочих по всьому світу можуть втратити свою роботу через впровадження роботів і автоматизації до 2030 року, що еквівалентно більш ніж однієї п’ятої частини робочої сили.

Упродовж роботи секцій Форуму учасниками вироблено цілу низку пропозицій щодо впровадження розумної спеціалізації в Україні, формування нових стратегій розвитку регіонів, запровадження пілотних конкурсів для співфінансування прикладних науково-дослідних робіт на замовлення регіональних органів влади та/чи установ).

Жваві обговорення перспектив креативних індустрій з модератором другого дня Першого Міжнародного Форуму «Креативні індустрії. Українська модель» сприяли загальній ідеї Форуму, що Креативні індустрії – ключ до вирішення багатьох проблем української культури, як частини європейської і світової культур.


Міжнародний університет фінансів, як партнер Українського союзу промисловців та підприємців України, прийняв участь в роботі Українсько-литовського семінару «Як просувати експорт в ЄС?»

4 квітня 2019 року за підтримки Українського союзу промисловців та підприємців України, а також міністерства закордонних справ Литви відбувся українсько-литовський семінар присвячений актуальному питанню “Як просувати експорт в ЄС?”

У заході брала участь проректор з науково-педагогічної роботи Ольга Кам’янська та інші представники Міжнародного університету фінансів.


Вітаємо переможців, учасників Всеукраїнських студентських олімпіад, конкурсів студентських дипломних та наукових робіт, їх наукових керівників, які відбулися в березні-квітні 2019 року

Королюка Романа Андрійовича, студента магістратури, Міжнародного університету фінансів, за результатами II етапу Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Менеджмент організації та адміністрування», що проходила 18–19 квітня 2019 року на базі Тернопільського національного економічного університету, здобув почесне 4-те місце.

Пазич Маргариту Андріївну, студентку магістратури, Міжнародного університету фінансів, за результатами II етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Податкова система України», що проходила 10–12 квітня 2019 року на базі Тернопільського національного економічного університету.

Захарову Галину Юріївну, студентку 4-го курсу, Міжнародного університету фінансів, за результатами II етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Фінансова безпека», що проходила 03–05 квітня 2019 року на базі ДВНЗ «Університет банківської справи», була нагороджена Грамотою за розуміння сучасних впливів і загроз фінансової безпеки вітчизняного підприємства.

Литвак Тетяну Миколаївну, студентку 4-го курсу, Міжнародного університету фінансів:

  • За результатами II етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Економіка підприємства», що проходила 03–05 квітня 2019 року на базі ДВНЗ «Придніпровська державна академія будівництва та архітектури», здобула почесне 4-те місце та була нагороджена Грамотою.
  • За результатами II етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Міжнародна економіка», що проходила 27–29 березня 2019 року на базі ВНЗ Національний університет «Львівська політехніка», здобула перемогу та була нагороджена Дипломом ІІІ ступеня.
  • За результатами конкурсу студентських наукових робіт «Black Sea Science 2019», що проходив 03 лютого 2019 року на базі ВНЗ «Одеська національна академія харчових технологій», та була нагороджена Сертифікатом почесного учасника.

Ванецян Віру Борисівну, студентку магістратури Міжнародного університету фінансів та її наукового керівника доцента Трофіменко О.О. яка здобула 1 місце та отримала диплом І ступеня за результатами Всеукраїнського конкурсу дипломних робіт зі спеціальності «Підприємництво, торгівля і біржова діяльність», що проходив 29-30 березня на базі Одеського національного політехнічного університету.

Вознесенську Марину Володимирівну, студентку магістратури Міжнародного університету фінансів та її наукового керівника доцента Дарію Дорошкевич, яка виборола перемогу та отримала грамоту у номінації “За наявність змістовної дискусії” за результатами Всеукраїнського конкурсу дипломних робіт зі спеціальності «Підприємництво, торгівля і біржова діяльність», що проходив 29-30 березня на базі Одеського національного політехнічного університету.

Блохіна Павла Васильовича, студента магістратури Міжнародного університету фінансів та його наукового керівника професора Ольгу Іляш, який виборов перемогу та отримав грамоту у номінації “За високий рівень теоретичного обгрунтування досліджуваної проблеми” за результатами Всеукраїнського конкурсу дипломних робіт зі спеціальності «Підприємництво, торгівля і біржова діяльність», що проходив 29-30 березня на базі Одеського національного політехнічного університету.


ІІІ Міжнародний бізнес-форум «Business Woman 2019»

23 березня 2019 року студенти Міжнародного університету фінансів прийняли участь у ІІІ Міжнародному бізнес-форумі «Business Woman 2019».

Партнерами форуму виступили Міжнародне Об’єднання Жінок-Українок, компанія East-West Mentor, Business Gathering, ГО «Інститут партнерства та сталого розвитку», Торгово-промислова палати України, ТОВ «Тін Імпекс», ГО «Світове Українство», ІА «Журналіст», Міжнародна Амбасада Жінок-Підприємців, Українсько-Сербська ділова палата, ТзОВ «Сонячне ремесло» та ін.

Метою ІІІ Міжнародного бізнес-форуму «Бізнес WOMAN 2019» стала консолідація жінок бізнесу, політики та соціальної сфери задля налагодження тісної співпраці, обміну досвідом, репрезентації України в світі та сприяння розвитку малого і середнього бізнесу серед жінок.

Учасниками форуму стали близько 2000 жінок з 25 країн світу, серед яких – представниці дипломатичних структур, політикуму, жіночих бізнес-клубів та підприємств, засобів масової інформації, власники бізнесу, керівники політичних партій, наукових та аналітичних центрів, міжнародних організацій та фондів з різних регіонів України та світу. Виступали медійно відомі та впізнавані в Україні та світі жінки, які досягли вагомих результатів у бізнесі та політиці.

В рамках III Міжнародного форуму BusinessWoman 2019 учасниці та гості зустрілися та поспілкувалися з бізнесменами, дипломатами, політиками різних країн, а також отримали практичні кейси успішної діяльності у цих галузях. Учасниці та гості спілкувалися на теми: «Політика, міжнародна дипломатія, енергетична безпека» і «Бізнес, економіка та соціальна відповідальність».


Підписання угоди про співпрацю з ISTANBUL AREL UNIVERSITY (м. Стамбул, Туреччина)

28-29 січня делегація Міжнародного університету фінансів в особі ректора, проф. Любові Смоляр, проректора з наукової та міжнародної діяльності проф. Ольги Іляш та завідувача кафедри «Менеджменту інновацій», проф. Дарії Дорошкевич з робочим візитом відвідала Istanbul Arel University (м. Стамбул, Туреччина).

Під час зустрічі ректор Міжнародного університету фінансів, професор Любов Смоляр підписала меморандум про співробітництво та обговорила шляхи співпраці Університетів у спільних наукових, дослідницьких проектах в рамках HORIZON 2020 та ERASMUS+, а також програми підтримки мобільності студентів та викладачів.


Стажування у рамках проекту Еразмус+ у Центральній Вищій Школі Ліона

Ректор МУФ, професор Любов Смоляр з 21 по 26 січня 2019 року пройшла стажування у рамках проекту Еразмус+ у Центральній Вищій Школі Ліона Ecole Centrale de Lyon (м. Ліон, Франція).

Метою стажування було вивчити досвід французького університету з розвитку проектно-орієнтованого навчання.

Під час зустрічі було обговорено можливі шляхи академічної мобільності та спільної участі студентів обох університетів у науково-дослідницьких програмах Європейського союзу.